DSC_1194Na obozie zorganizowanym przez KSM DT młodzi mieli okazję nauczyć się jazdy konno, podszlifować język, zagrać w grę terenową, płynąć statkiem i wyjść Połoninę Wetlińską.

Już po raz kolejny Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej w swoją propozycję wakacyjną włączyło obóz językowo-konny. W tym roku w obozie w Bukowcu twającym od 3 do 12 sierpnia uczestniczyło 30 osób w wieku 9-17 lat.

Intensywne spędzanie czasu w 30-sto stopniowym upale to nie lada wyzwanie. Codzienna Msza Święta, urozmaicone kilkugodzinne zajęcia z języka angielskiego i godzina spędzona na koniu – to tylko stałe punkty programu. Ponadto uczestnicy mieli okazję zagrać w grę terenową w języku angielskim, ochłodzić się w Solince, której brzeg graniczy z terenem ośrodka, zwiedzić ogród biblijny w Myczkowcach, stanąć na zaporze solińskiej, a także podejść pod jedno z najbardziej znanych bieszczadzkich schronisk – Chatkę Puchatka.

– Ja jestem animatorem parafialnym. Będziemy w przyszłym roku przyjmować około 40 osób z zagranicy… – takie słowa dało się usłyszeć w rozmowach uczestników przy ognisku pożegnalnym. Szlifowanie języka podczas KSM-owskiego obozu to również jeden z punktów przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Młodzi na zakończenie obozu dostali pakiet informacji na temat przyszłorocznego wydarzenia.

– Proszę Pani! Ja zgłaszam sprzeciw! Ten obóz powinien trwać co najmniej dwa tygodnie – to chyba najlepsze podsumowanie, jakie kadra mogła usłyszeć przy wyjeździe z ośrodka. I mimo upału, drobnych „końskich” kontuzji, wychowawcy już usłyszeli deklarację uczestnictwa w obozie w przyszłym roku.

Angelika Biernat

 

KSM DT