DSC_4218Jedni próbują znaleźć swoje przeznaczenie ukryte w talii kart tarota czy woskowych wróżbach, inni marnują czas na zapewne niezwykle inteligentnym serialu telewizyjnym lub kolejnej, zachwycającej nowości internetowej, zaś młodzież z Zabawy się bawi!

30 listopada 2013r. z inicjatywy Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży – księdza Marcina Minorczyka, odbyło się pożegnanie minionego Roku Wiary oraz rozpoczęcie Adwentu, połączone z zabawą andrzejkową. Spotkanie, jak wynikało z jego istoty, rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz Marek Zambura z Dąbrowy Tarnowskiej.

Po uroczystym dziękczynieniu Bogu za wszelkie owoce, jakie zrodził odchodzący w przeszłość rok liturgiczny, zgromadzeni udali się do zabawskiej remizy, aby przejść do mniej oficjalnej części świętowania.
W zabawie wzięło udział łącznie ok. 120 osób. Wśród nich, oprócz gospodarzy, była młodzież z Radłowa, Jadownik Mokrych, Wojnicza, Łęgu Tarnowskiego, Woli Rzędzińskiej, Bielczy, Tarnowa, Mielca i Dąbrowy Tarnowskiej, wraz z opiekunami. Wszystkim zgromadzonym czas umilał zespół muzyczny Kross z Radgoszczy. Najlepsze przeboje w wykonaniu tych młodych ludzi, spotkały się z dużą aprobatą zgromadzonych, co okazali nie schodząc niemal z parkietu. Spotkanie ubogacili organizatorzy kabaretem, wykonanym z największym zaangażowaniem przez młodych aktorów, a także konkursami i wspólnymi zabawami.

Smutek spowodowany nastaniem północy, a tym samym końca zabawy, potwierdza najlepiej pozytywne i niezapomniane wrażenia uczestników, dotyczące spędzonego przezeń weekendowego wieczoru. W tej atmosferze radości oraz wzajemnej integracji, młodzi ludzie pozytywnym akcentem rozpoczęli czas Adwentu – oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
Jak widać, Andrzejki nie muszą wiązać się z zabobonnymi obyczajami, można spędzić je w o wiele głębszy sposób, przemieniając modlitwę w radosne dziękczynienie Stwórcy.

Natalia Pochroń z Zabawy

KSM DT