Jubileuszowe obchody XXV Światowego Dnia Młodzieży, które miały miejsce w Niedzielę Palmową w Tarnowie, zgromadziły blisko dwa tysiące młodych ludzi naszej diecezji, którzy w czasie trwania uroczystości modlili się w intencji kapłanów.

Wśród uczestników XXV ŚDM nie zabrakło także przedstawicieli naszego Stowarzyszenia, którzy licznie przybyli do Tarnowa z różnych stron Diecezji Tarnowskiej i czynie włączyli się w organizację.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 w ogrodach klasztoru oo. Bernardynów. Młodzież powitana przez Biskupa Wiktora Skworca oraz Gwardiana klasztoru oo. Bernardynów, wzięła udział w spotkaniu ewangelizacyjnym prowadzonym przez kleryków WSD w Tarnowie oraz obejrzała pantomimę „Prawdziwa wartość”, która została przygotowana przez Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa”. Następnie wszyscy zgromadzeni wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta Tarnowa, aby wspólnie dotrzeć do Bazyliki Katedralnej gdzie o godz. 13.15 rozpoczęła się Msza św. której przewodniczył Biskup Andrzej Jeż.

Uroczystości jak co roku zakończyły się agapą na tarnowskim rynku.


KSM DT