Pierwszym w tym roku ważnym wydarzeniem dla tarnowskiego KSM-u okazało się spotkanie opłatkowe, które odbyło się w Bochni, dzięki gościnności oddziału KSM z parafiiśw. Mikołaja Biskupa.
Spotkanie rozpoczęła Uroczysta Msza św. której przewodniczył J.E. ks. bp. Andrzej Jeż. Podczas Homilii uświadamiał młodzieży, jak ważne jest pójście za Chrystusem i pokonanie wszelkich trudności do dawania świadectwa innym.
Następnie udaliśmy się na wspólną wieczerzę do Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Po odczytaniu Ewangelii i modlitwie poprowadzonej przez ks. Bp Andrzeja, połamaliśmy się opłatkiem. Wspólna wieczerza, którą przygotowali dla nas gospodarze, odbyła się w radosnej i życzliwej atmosferze.

Pomimo, że początkowo (już najedzeni) uczestnicy spotkania byli niechętni do wspólnego kolędowania, ich nastawienie zupełnie zmienił konkurs kolęd zaproponowany przez Patrycję Wigurską -Bąk, członka Zarządu KSM DT. Każda parafia, niezależnie od tego, czy reprezentowana była przez 20 osób, czy przez jednego ”skazańca” musiała zaśpiewać jedną z kolęd.
Oczywiście, z racji tego, iż nie każdy jest obdarzony talentem wokalnym, nad spójnością całego wykonania czuwał nieustannie zespół, w którego skład wchodzili zarówno członkowie KSM-u jak i  Ruchu Światło- Życie
Wspólne kolędowanie nie miało końca…

Niewiele brakowało, a moglibyśmy powiedzieć „i nastał poranek – dzień drugi”, ktoś jednak spojrzał na zegarek 🙂

Dziękujemy zatem gospodarzom miejsca – za gościnność, oddziałowi KSM z parafii św. Mikołaja za przygotowanie całego spotkania, Wspólnocie Ruch Światło- Życie za oprawę muzyczną i Wam Drodzy KSMowicze, za liczne przybycie, wspólnie spędzony czas i radosne kolędowanie. Aha i za przepyszne placki, które spłynęły z całej Diecezji 😛

GOTÓW!!!

KSM DT