Wspaniali ludzie, radość w sercu, burzliwe dyskusje, poważne rozmowy do późnych godzin nocnych, modlitwa, ksiądz Paweł, niepojęta mądrość, smaczne jedzonko, spotkanie z Bogiem, wspólne przebywanie, integracja, poznawanie struktur KSM, to zaledwie mała namiastka wspaniałości, jakie mogliśmy doświadczyć w jeden marcowy, chłodny, chociaż piękny weekend. W dniach od 18 do 20 spędziliśmy odbyło się Szkolenie I stopnia KSM.


Duchowość, historia, dekalog, potrzeba wspólnoty, tożsamość to również zaledwie kilka poruszanych zagadnień. Dogłębnie zbadanych, przeanalizowanych i wytłumaczonych. Świetna zabawa, przede wszystkim świetni ludzi, których będę pamiętała długo, wszystkie piękne i wartościowe słowa, a co za tym idzie i rozmowy, to wszystko, co pomoże nam wzrastać, właśnie w tym KSMowskim duchu. Całe nasze spotkanie, zakończyło się owocną debata na temat poszczególnych oddziałów. Rozmowa spontaniczna, ale ważna, bo przecież dotycząca ludzi, dotycząca trzonu naszego Stowarzyszenia, naszej tarnowskiej młodzieży.

W cały ten klimat wytworzyli ludzie i specyfika miejsca – Stowarzyszenie Misji Afrykańskichw Piwnicznej Zdroju.. Młodzież z różnych stron diecezji tj. parafie:

– Gromnik

– Łęg Tarnowski

– Łososina Dolna

– Pogórska Wola

– Ciężkowice

– Koszyce Wielkie

– Wielogłowy

– Wola Rzędzińska

spotkała się w tym jednym miejscu- mając wspólny cel, aspiracje i potrzeby.

Kamila Mazurek

o/ KSM Bochnia św. Mikołaja

 

KSM DT