Fotografia? To wcale nie takie trudne!

Pierwsze trzy tygodnie lipca upłynęły nam pod znakiem fotografowania pięknego i zabytkowego Tarnowa, polowania na malutkie owady, tworzenia kompozycji z owoców, uchwycenia piękna w fotografii portretowej, zabawy w reporterów i dyskusji o zdjęciach. Jednym słowem – pierwsza edycja Wakacyjnych Warsztatów Fotograficznych za nami. Jak było? Poczytajcie!

W świat fotografii wprowadził uczestników niezwykle charyzmatyczny prowadzący, Pan Adrian Dzierwa – wspaniały fotograf, który swoją pasją zaraża swoich uczniów już od wielu lat.

Warsztaty składały się z ośmiu spotkań, podzielonych na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną. Część teoretyczna rozpoczynała się wykładem, w trakcie którego poruszane były podstawowe zagadnienia związane z danym rodzajem fotografii. I w taki oto sposób uczestnicy mieli okazję zdobyć wiedzę z zakresu fotografii architektury, krajobrazu, reportażu, portretowej, makro oraz street photo. Oczywiście nie zabrakło także informacji o samych podstawach fotografii, kompozycji, oraz technicznych aspektach fotografowania. Zdobywaniu wiedzy towarzyszył ogrom śmiechu i pozytywnej energii, a zainteresowanie wzrastało z każdą kolejną minutą zajęć.

Gdy uczestnicy posiedli już całą tajemną wiedzę, nadchodził czas na jej wykorzystanie podczas części praktycznej. To ten czas gdy warsztatowicze uzbrojeni w aparaty ruszali w plener, by móc zrobić to jedno, idealne zdjęcie (no dobra, więcej niż jedno :)). Potem nadchodził czas na przedstawienie efektów swojej pracy i omawianie wykonanych zdjęć.

Całość Warsztatów uzupełniały rady i ciekawostki, jakich mogli wysłuchać uczestnicy Warsztatów – oparte na doświadczeniu prowadzącego, z pewnością pozwoliły uniknąć wielu niefortunnych zdarzeń.

Dla uczestników była przygotowana także niespodzianka – spotkanie ze wspaniałym gościem zajmującym się astrofotografią i fotografią podróżniczą. Karol Gut swoimi niesamowitymi opowieściami z pewnością zaciekawił naszych warsztatowiczów, a część może nawet spróbuje swoich sił właśnie w takiej fotografii.

Spotkanie z fotografią w czasie Warsztatów miało na celu nie tylko naukę obsługi aparatu i poznanie podstaw wykonywania zdjęć. Warsztaty stworzyły okazję do lepszego poznania otaczającego świata, odkrywania w sobie nowych umiejętności, rozwijania spostrzegawczości, koncentracji oraz ukazania ekspresji przeżywanych emocji. Moim zdaniem założony cel został spełniony!

Zobaczcie z jakim poświęceniem powstawały zdjęcia uczestników Warsztatów Fotograficznych, oraz same efekty tego poświęcenia!

KSM DT