W piątkowy wieczór Grupy Desantowa przyjechała do Ropy koło Gorlic, gdzie poprowadziła spotkanie dla młodzieży angażującej się przy parafii.  Na samym początku spotkania była wspólna modlitwa poprowadzona przez  ks. Łukasza Dutkę, opiekuna młodzieży oraz zapalenie świecy KSM-owskiej, która była symbolem przypominającym, że nasze spotkanie będzie miało charakter formacji w duchu KSM.

Na początku spotkania odbył się wspólny taniec integracyjny, dzięki któremu rozgrzaliśmy się i mogliśmy przejść do następnej części spotkania. A była nią praca w grupach i rozważanie przemówienia Papieża Franciszka, które wygłosił w czasie Światowych Dni Młodzieży na czuwaniu na Campus Misericordiae. Przypomnieliśmy sobie, że czas młodości jest nam dany tylko jeden raz w życiu i że warto z niego skorzystać w pełni, a także to, żeby się nie bać ryzykować, mimo że czasem może nam się wydawać, że przegrywamy – tak naprawdę to właśnie porażki uczą nas wygrywać.

Po pracy w grupach nadszedł czas na prezentację działalności KSM w naszej diecezji. Sztab Grupy Desantowej zachęcił młodzież do zaangażowania się we wspólnotę KSM. Nie zabrakło również pięknego świadectwa członka oddziału KSM Bobowa – Marioli, która opowiedziała młodzieży o swoim oddziale, a także zaprosiła ich do aktywnego włączenia się w swoją parafię.

 Dziękujemy Panu Bogu, że pomimo złych warunków pogodowych pozwolił nam dojechać szczęśliwie do Ropy (z małym poślizgiem :P) i przeżyć wspaniały czas.

Dziękujemy ks. Łukaszowi za zaproszenie na spotkanie, otwartość i zaangażowanie w czasie spotkania , gościnę i pyszny poczęstunek 🙂

Dziękujemy wspaniałej młodzieży z Ropy za to ,że to dzięki Wam mogliśmy przeżyć niesamowity czas przepełniony radością.

 Do zobaczenia za niedługo 🙂

KSM DT