img_8112W piątek 25 listopada grupa Desantowa KSM DT wybrała się do malowniczej miejscowości Pleśnej niedaleko Tarnowa gdzie poprowadziła spotkanie dotyczące działalności KSM naszej diecezji.

Spotkanie rozpoczęło się tym co najważniejsze czyli wspólną modlitwą połączoną z adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele parafialnym w Pleśnej w czasie której, Ks. Michał Dziewit, opiekun młodzieży, powierzył Jezusowi nas wszystkich oraz prosił o światło Ducha Św. dla naszej Grupy Desantowej w czasie prowadzenia spotkania. Następnie wysłuchaliśmy rozważania do Ewangelii z dnia, jakie poprowadził ks. Michał,  po czym wszyscy przeszliśmy do salki na dalszą część spotkania.

W czasie spotkania Grupa Desantowa KSM DT przedstawiła młodzieży czym jest nasze Stowarzyszenie,  a także zachęciła do włączenia się w KSM poprzez założenie oddziału parafialnego. Był również czas na pracę w grupach i rozważanie przemówienia Papieża Franciszka z Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Mimo że spotkanie odbywało się w nieco utrudnionych warunkach (bardzo małej salce), to nie stanowiło to problemu dla młodzieży z Pleśnej, z którą wspólnie zatańczyliśmy na chwałę Pana Boga 🙂

Nie zabrakło również pięknych świadectw: członka oddziału KSM Zbylitowska Góra Agnieszki, która opowiedziała młodym o działalności swojego oddziału, a także przekonywała, że warto jest wstąpić do KSM-u,  zwłaszcza wtedy, gdy się chce „czegoś więcej”. Kolejnym świadectwem podzieliła się Patrycja, KSM-owiczka mieszkająca w Pleśnej, która pokazała, że jeśli się bardzo chce, to można góry przenosić oraz przekonywała młodych do dołączenia do naszej wspólnoty i zaangażowania się w akcje diecezjalne KSM.  Po czasie świadectw zakończyliśmy spotkanie wspólną modlitwą i dziękowaliśmy za możliwość spotkania.

Dziękujemy Jezusowi , który był z nami już na początku spotkania i jak zwykle pokazał , że cały czas jest pośród nas 🙂

Podziękowania należą się ks. Michałowi Dziewitowi, opiekunowi młodzieży, za przyjęcie nas, wspólną modlitwę i gościnność.

I dziękujemy Wam, kochana młodzieży z Pleśnej, za otwarte przyjęcie nas i możliwość udziału we wspólnej  modlitwie i spotkaniu , które znowu pokazało nam, że siła młodego Kościoła potrafi przełamać wszystkie lody 🙂

KSM DT