Młodzież stawia kolejne kroki by stać się liderami KSM!

W dniach 9-11 marca Limanowa stała się KSMowskim centrum naszej Diecezji. W  Domu Pielgrzyma odbyło się bowiem Szkolenie Zastępowych.

16stu młodych, chętnych i pełnych zapału członków KSM z oddziałów: Wojnicz, Żyraków, Ciężkowice, Kanina i Pisarzowa pod czujnymi oczyma Krzysztofa Kumięgi, Natalii Bania oraz Angeliki Biernat uczyli się, jak dobrze pełnić funkcję zastępowego i jak stać się prawdziwym liderem
w oddziale.

Podczas szkolenia odbyło się IX pogawędek. Wszystkie z nich były bardzo ciekawe i niezmiernie interesujące. Gawędy te prowadzili również dwóch wspaniałych zaproszonych  gości: ks. Jan Tomczyk i Pan Tomasz Kruk.

Gawędy te miały na celu zapoznanie z dokumentacją w oddziale, obowiązkami poszczególnych osób w kierownictwie i zarządzie diecezjalnym, pracą zastępowego, współpracą
z mediami, prowadzeniem zespołu oraz metodami pracy w grupie.

Oprócz gawęd młodzież miała również czas na uczestnictwo we wspaniałej Drodze Krzyżowej z bł. Karoliną przygotowanej przez Ruch Czystych Serc i o/KSM z tamtejszej parafii. Był też czas wolny na zwiedzanie miasta, integracje i długie rozmowy do późna w nocy.

                               Mariusz Bernacki

KSM o/Pisarzowa

KSM DT