Jest niedziela 20 listopada 2011r. Imieniny obchodzą: Ampelia, Ampeliusz, Anatol, Edmund, Feliks, Jeron, Maksencja, Narzes, Oktawia, Oktawiusz i Sędzimir. Jednak to nie ich święto obchodzimy w ten dzień! Czas, na który czekają wszyscy KSMowicze, przyjeżdżają oni ze wszystkich krańców diecezji do jednego punktu na spotkanie z…. nie, nie ze świętym Mikołajem, ale… ze sobą nawzajem, z innymi wspaniałymi KSMowiczami, aby razem przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata- Święta patronalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.Rozpoczynaliśmy wyjątkowo o godzinie 12.00 w Auli Jana Pawła II by Mszą Świętą o godz. 15.00 pod przewodnictwem ks. abp Wiktora Skworca zakończyć ten ważny dzień.

Podczas pierwszej części- artystycznej- obyło się rozdanie jak co roku wręczenie dyplomów, wyróżnienń i podziękowań. Tym razem 14 osób otrzymało Ceryfikat ukończenia Młodziezowej Szkoły Animatora. Zostałi oni właczeni do grona liderów parafialnych grup w całej Naszej Diecezji.

Dyplom za twórczy wysiłek wnoszony dla dobra własnego, Parafii i Diecezji, poprzez aktywne zaangażowanie w działalność KSM Diecezji Tarnowskiej otrzymały dwa oddziały: O/ KSM Żabno oraz o/KSM Gnojnik.

Osobą wyróżnioną na tle Diecezji: za otwartość, życzliwość, dobroć i sumienną pracę, oraz nieustanną gotowość do służenia Bogu, Ojczyźnie i bliźniemu został Druh Kamil Sak (o/ KSM Żabno) oraz ks. Piotr Barczyk (o/ KSM Gnojnik).

Podczas całego spotkania czas umilał nam nowo powstały zespół – „Grupa wodza”, któremy bardzo dziękujemy.

Centralnym punktem pierwszej części najważniejszego Zjazdu Diecezjalnego było podziękowanie dla Ks. Krzysztofa Czecha, który po 16 latach pełnienia funkcji Asystenta KSM w Diecezji Tarnowskiej, po objęciu, mimo swego młodego wieku J probostwa w malowniczej Piwnicznej Zdroju, został mianowany zastępcą Asystenta Diecezjalnego. Wspaniałe dziewoje Kamila i Angelika, specjalnie na ten dzień, odwiedziły wszelkie dostępne archiwa, zjeździły pół Europy, przeglądnęły księgi parafialne, wynajęły najlepszych detektywów i jest…. pełnometrażowy film o księdzu Czechu pod wiele mówiącym tytule „ Czech’s good, the power is b(l)ack!”.

Po chwili wzruszenia nastąpiła kolejna część – kabaret, który przedstawił sytuację KSMu, Diecezji i świata po zmianie na stanowisku asystenta KSM.

Wspólne podziękowanie Ks. Krzystofowi Czechowi stanowił punkt kulminacyjny spotkania. Nie obyło się bez łez, których nie udało się uniknąć. To po tych podziękowaniach naprawdę uświadomiliśmy siebie jakim wspaniałym Człowiekiem był i jest ks. Czech.

Dziękujemy Ci, że zawsze byłeś i jesteś GOTÓW…..

O godz. 15.00 wspólnie z Akcją Katolicką uczestniczyliśmy we Mszy św. w Bazylice Katedralnej. Podczas Uroczystości 73 osoby złożyły przyrzeczenie KSM przez co stali się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

Kto nie był niech żałuje, a wszystkim życzymy GOTOWOŚCI do działania w KSMie i nie tylko.

KSM DT