„Zbudowani na Chrystusie w nim zakorzenieni…”

1 kwietnia 2012 rok. nad Tarnowem widać dużo białych chmur, słońce poszło „zrobić sobie przerwę…” nie ma najmniejszych szans, żeby zaświeciło tego dnia w Tarnowie.

Brzydka pogoda i nadąsane słoneczko nie przeszkodziło ponad 3,5 tysiąca młodzieży z naszej Diecezji ,którzy przyjechali na obchody Światowego Dnia Młodzieży do Tarnowa.

Już od godz. 9:00 młodzi przyjeżdżali z różnych stron i zakątków aby przeżyć wspólnie ten szczególny dla nas dzień.

Uroczystości rozpoczęły się koncertem chrześcijańskiego zespołu Deus Meus który wprowadził nas w niesamowity klimat.

Trudno nie wspomnieć o utalentowanych klerykach z WSD w Tarnowie zespole „Genezaret” którzy zachęcali do radosnego uwielbienia Pana Boga klaskając i radując się na scenie…. sądzę że  na długo pozostaną nam w pamięciJ….po długich owacjach i próśb o kolejny utwór „Genezaret” nie zawiódł ,wyszedł ponownie na scenie i poproszony przez ks. Pawła Górskiego ( diecezjalnego duszpasterza młodzieży i naszego szanownego asystenta KSM) wprowadził nas w klimat modlitwy i skupienia przed Drogą Krzyżową ulicami miasta Tarnów.

Od początku naszego świętowania towarzyszyły nam relikwie bł. Jana Pawła II- przyjaciela młodzieży oraz Bł. Karoliny Kózkówny- patronki młodzieży m.in. KSM-u do których modliliśmy się wstawienniczo w czasie drogi krzyżowej.

Po drodze krzyżowej ulicami miasta Tarnowa przeszliśmy do Kościoła  bł. Karoliny Kózkówny i tam rozpoczęła się Msza Św. pod przewodnictwem   J.E. Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, J.E. Ks. Biskupa Andrzeja Jeża i wszystkich kapłanów, którzy przybyli wraz z młodzieżą do Tarnowa.

Msze Św. uświetniła  200 osobowa diecezjalna Schola którą prowadzi utalentowana Magdalena Drozd.

Schola wykonała wzruszające utwory i pieśni dzięki której każdy z uczestników mógł włączyć się w śpiew w czasie Eucharystii.

Po uroczystej Mszy Św. ks. Paweł Górski- szef szefów zachęcił do śpiewu Wspólnie wykonaliśmy hymn zeszłorocznego światowego dnia młodzieży w Madrycie „Zbudowani na Chrystusie” a piosenką „Jesteś Królem” podziękowaliśmy Bogu za pięknie spędzony dzień.

Myślę że każdy kto uczestniczył w diecezjalnych obchodach ŚDM będzie długo wspominał ten dzień.

 Młodzież i tym razem  nie zawiodła, otwarła serce na miłość Boga i bliźniego bo  „… nic nas nie zdoła odłączyć od Ciebie „

Patrycja Wigurska- Bąk

Galeria ŚDM – Tarnów

 

KSM DT