img_7764Tym razem Grupa Desantowa KSM DT przyjechała do Cikowic koło Bochni, aby poprowadzić spotkanie dla grupy młodzieżowej. Spotkanie rozpoczęło się kilka minut po 19 wspólną modlitwą, a następnie prezentacją, która przedstawiała działalność naszego Stowarzyszenia. Młodzi z Cikowic dowiedzieli się czym zajmuje się KSM, a także jakie są różnicę między funkcjonowaniem KSM-u,  a grupy młodzieżowej. Po wysłuchaniu prezentacji młodzież wraz z Grupą Desantową rozważała przemówienie Papieża Franciszka z Światowych Dni Młodzieży.

W czasie podsumowania pracy w grupach nie zabrakło bardzo ważnej dyskusji na temat tego, jak w dzisiejszym czasie ważna jest cisza dla człowieka, a także jak człowiek bardzo potrzebuje i poszukuje ciszy w swoim życiu. Taką ciszę można zyskać w czasie adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dlatego wspólnie doszliśmy do wniosku, że Adoracja Jezusa w kościele jest bardzo potrzebna.  Po dość solidnej pracy w grupach, Grupa Desantowa zachęciła młodych do wzięcia udziału w akcjach organizowanych przez KSM diecezjalny ale i również do dołączenia do naszej wspólnoty.

Dziękujemy Panu Bogu za ten owocny czas, w którym mogliśmy kolejny raz się przekonać, że to w młodych jest przyszłość Kościoła.

Dziękujemy ks. Mirosławowi Żuchowskiemu za to, że przyjął nasze zaproszenie, za otwartość i obecność w czasie spotkania.

Dziękujemy wspaniałej młodzieży z Cikowic, która zaskoczyła nas swoją formacją duchową, ale także aktywnością i życzliwością – takich jak Wy nam potrzeba w KSM-ie 🙂

Mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce 🙂

KSM DT