Ostatnia sobota listopada dla diecezji tarnowskiej jawi się jako bogactwo wartościowych wydarzeń, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Światowy Dzień Młodzieży, ustanowiony przez Ojca Świętego, a także niedzielna Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, będąca świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza, Akcji Katolickiej czy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, to okazja do doświadczenia wspólnoty w towarzystwie osób, które jak my, pragną tego samego w życiu – spotkania Pana Boga w drugim człowieku. Czego możemy się spodziewać, jeśli w sobotę 25 listopada 2023 roku wybierzemy się na tarnowską halę „Jaskółka”?

Od samego rana będzie miało miejsce II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich, którego uczestnicy wezmą udział w konferencjach, Adoracji i Mszy Świętej.

A co po południu? Kolejny punkt programu jaskółczego jest mocniej skierowany do nas, młodych. Będziemy bowiem mieli okazję do spotkania się w ogromnej wspólnocie, by razem… no właśnie, co robić? Tego Wam nie zdradzimy, jedynym rozwiązaniem jest stać się uczestnikiem tego wydarzenia! 🙂 

Mamy nadzieję, że już za dwa dni spotkamy się na Jaskółce, co może okazać się doskonałym wprowadzeniem do doświadczenia wspólnoty ludzi młodych, jakie nastąpi następnego dnia, gdy kilkadziesiąt przyszłych KSM-owiczów sprawi, że po murach tarnowskiej katedry poniesie się dziesięciokrotne, chóralne „GOTÓW!”! Do zobaczenia!

Partnerem głównym Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich i Diecezjalnego Dnia Młodzieży „Rusz Duszę” jest Małopolska.

https://www.malopolska.pl/swiety-jan-pawel-ii-patronem-malopolski

Sylwia Płachcińska

KSM DT