dsc_0178W dn. 28-30 listopada w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie – Kozieńcu odbył się pierwszy z pięciu paneli szkoleniowych w ramach Młodzieżowej Szkoły Animatora. 37 kandydatów na Animatorów szkoliło się z zakresu wiedzy psychologiczno-motywacyjnej, pracując nad poczuciem własnej wartości
i odkrywając w sobie cechy prawdziwego lidera.

Zajęcia z zakresu psychologii prowadzone były przez psychologa Poradni Psychologicznej i Telefonu Zaufania ARKA – ks. Józefa Partykę oraz doktoranta psychologii – p. Marcina Żakowskiego. Młodzi ludzie z 25 parafii diecezji tarnowskiej uczyli się m.in. zasad poprawnej komunikacji, czy rozwiązywania konfliktów w grupie.

Szkolenie miało też formę rekolekcji poprzez codzienną Mszę Świętą, Liturgię Godzin i okazję do spowiedzi. Opiekę duchową nad młodymi sprawował ks. dr Paweł Górski – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, który również ukazywał młodzieży przykład św. Pawła jako lidera i animatora.

W trakcie weekendu był czas na wspólną zabawę i integrację. Nad tą częścią, jak i nad tematami związanymi z prowadzeniem spotkań formacyjnych w grupach młodzieżowych czuwali certyfikowani Animatorzy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowksiej – organizatora szkolenia.

„Dowiedzieliśmy się wielu potrzebnych rzeczy, np. powinien wyglądać konspekt czy też jaką wartość
w prowadzeniu spotkania ma zabawa
– mówi Marlena Miśkowiec z Kamienicy. Wspólnie przygotowaliśmy pogodny wieczorek pełen radości i zabawy. Bawiliśmy się świetnie. Myślę, że dzięki niemu ilość dobrych wspomnień
u każdego znacząco wzrosła!” .

Kolejny panel szkoleniowy zaplanowany na jest na grudzień br.

KSM DT