W sobotę, 10 września, młodzież parafii św. Mikołaja w Bochni zorganizowała „Pożegnanie Lata”. Komu wydaje się, że sobota to dzień, w którym można się wyspać, niech wie, że już od wczesnych godzin rannych przystąpiliśmy do pracy.

Najważniejszym punktem całej imprezy było czuwanie w oparciu o homilie Benedykta XVI ze Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Chcieliśmy, aby słowa „Zbudowani na Chrystusie, w Nim zakorzenieni” , wybrzmiały kolejny raz z jeszcze większą siłą, zatem zaprosiliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie na powietrze, na Plac Sanktuaryjny. Przez całe czuwanie były z nami także relikwie błogosławionego Jana Pawła II, więc musiało się udać, gdy mieliśmy ze sobą taką „armię”. Po adoracji, w czasie której mogliśmy również obejrzeć fragmenty filmu z Madrytu, przyszedł czas na zabawę. Teoretycznie nie ma się z czego cieszyć: lato odchodzi, kasztany spadają, jesień idzie, potem zima… Ale Bóg wie, że każdy człowiek potrzebuje czasem odrobiny szaleństwa. Jako, że nasze pożegnanie trwało dość długo, zadbaliśmy także o żołądki naszych gości i przygotowaliśmy ciepłą herbatę oraz kiełbaski na grillu (właściwie na trzech grillach). Dopełnieniem sobotniego spotkania był koncert zespołu „Pora Wiatru”. Jak zawsze nie zawiedli i tak zabawili publiczność, że na pewno jeszcze nie raz do nas wrócą. Nawet skrzypek został porwany w tłum przez nowe fanki. Jako, że zasad dobrego wychowania należy przestrzegać, o godzinie 22 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i zabraliśmy się za sprzątnięcie Placu. Godzinę później wszyscy grzecznie spaliśmy w naszych łóżeczkach, by wypocząć przed kolejnym radosnym dniem – Niedzielą.

Dziękujemy Bogu, że odrzucił od nas czarne chmury, zarówno deszczu i jak humoru. Dziękujemy Mu za Jego obecność wśród nas. Ale przede wszystkim dziękujemy Mu za naszego Księdza Rafała Jagodę, bez którego całe to pożegnanie nie udało by się. I cóż więcej?

Zapraszamy za rok!

Magda – par. św. Mikołaja w Bochni

KSM DT