IMG_20151025_113235

23.10.2015 piątek, godzina 15:30 ,
51 śmiałków opuszcza swoje domy rodzinne, by podjąć trud zdobycia wiedzy, umiejętności i zgłębienia tajników życia prawdziwego KSM-owicza w ramach szkolenia I stopnia.

 

PRÓBA I – szkolenie odbywa się w Domu Formacji Misyjnej Diecezji Tarnowskiej im. ks. Jana Czuby w Czchowie-Kozieńcu, położonym na szczycie góry oddalonym o 3, 5 km od najbliższego przystanku autobusowego. Dotarliśmy! W porywie emocji nazwaliśmy to sukcesem, jednak zdobywanie sukcesów okazało się dopiero przed nami.Pierwszy dzień minął bardzo szybko, zostaliśmy zakwaterowani i nakarmieni. Był czas na modlitwę, zapoznanie się, nawiązanie kontaktów, wymianę fb 😛 i zanim się zorientowaliśmy minęła północ… Niedługo musieliśmy czekać na skutki naszej niesubordynacji…

PRÓBA II – pobudka 6.00 rano!!! Przed nami bardzo długi, pracowity, ale jakże ciekawy i owocny dzień. Nasze gawędy wprowadziły nas w struktury oraz cele i ideały KSM-u. Nie zabrakło także kilku zdań o naszych patronach bł. Karolinie i św. Stanisławie. Ostatni wieczór pełen był emocji. W czasie wspólnej zabawy, rozważaliśmy rożne znaczenie słowa „poderwij”, oraz sprawdziliśmy, który KSM-owicz biega najszybciej xD mieliśmy też mała „bitwę na glosy i odgłosy” ! Po wcześniejszych przeżyciach chcieliśmy położyć się wczesnej spać, jednakże nasz plan jak zwykle nie wypalił.

Dzień Pański zaczęliśmy od niespodzianki – PRÓBA III – test, który sprawdzał nasza wiedzę. Po wspólnej Eucharystii, zdjęciach i pożegnaniach wszyscy ze smutkiem wróciliśmy do domu, z nadzieja w sercu, iż już niedługo spotkamy się na kolejnym szkoleniu.

Nina Ślipek i Marzena Homoncik – O/KSM Kamionka Wielka

 

 

 

KSM DT