1Jeżeli w świecie mężczyzn wszystko kręci się wokół kobiet i piłki nożnej, to ten dzień był wręcz idealny dla każdego samca 😀 Albowiem dnia 8 marca (dla ludzi z słabą orientacją w datach przypominam, że był to Dzień Kobiet) odbył się już po raz XIV(czternasty :P) Turniej Piłki Halowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej, czyli krótko mówiąc oddziały posiadające chłopów do grania zebrały się żeby poharatać w gałę 😀 Ku uciesze organizatorów i wszystkich zgromadzonych takich drużyn zebrało się aż 14, co zmusiło organizatorów na – jak to mądrze nazwała Angelika – podzielenie rozgrywek na dwie fazy 😛  Chodziło mniej więcej o to, że po prostu połowa drużyn zagrała na hali w Ciężkowicach, a druga połowa na hali w Gromniku. Na wymienionych dwóch obiektach zostały rozegrane mecze w fazie grupowej, natomiast najlepsi z najlepszych (czyli Ci którzy mieli farta albo po prostu dobrze ciupali w gałę) zagrali starcia ćwierćfinałowe i dalsze na hali w Ciężkowicach.

A teraz może o samym przebiegu tego jakże długo wyczekiwanego przez wszystkich zagorzałych fanatyków futbolu (przynajmniej tych działających w KSM-ie) sportowego spektaklu. Z perspektywy hali w Ciężkowicach wyglądało to mniej więcej tak: tradycyjnie – z lekkim opóźnieniem 😉 – do mikrofonu dorwała się Andzia (kto nie kojarzy, A POWINIEN, to jego szczęście 😛 [żart Ansiu, przecież wiesz że Cię wszyscy kochamy]) następnie się pomodliliśmy, coby to zacząć po ksmowsku. Później pewien Ksiądz zamienił słynne „dwa zdania”, a (pół godziny później  :P) Sędzia wytłumaczył wszystkim o co chodzi z tą piłką, tymi śmiesznymi kolorowymi kreskami na podłodze i dwiema bramkami. Jak już wszyscy załapali o co biega, to zaczęła się rywalizacja, zacięta, lecz fair play ( w większości przypadków 😉 ) Aaaaaaa no właśnie nie zapominajmy jeszcze o odśpiewaniu tradycyjnej polskiej pieśni „Sto lat” dla tak licznie zgromadzonej płci pięknej, która zrewanżowała się dopingiem podczas rozgrywek 😉

To może przejdę już do konkretów, bo mnie poganiają żebym to napisał… :p  A więc Ladies and Gentleman, Panie i Panowie, Damen Und Herren, Madame et Monsieur mam zaszczyt poinformować, iż na najwyższym stopniu podium stanęła Łososina Dolna, która w finale wygrała z drużyną z Żyrakowa 1:0. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Bochni – parafii św. Mikołaja. Warto też wspomnieć, iż zwycięska drużyna turnieju już w fazie (znowu faza :D) ćwierćfinałowej napotkała na swojej drodze jednych z faworytów turnieju – drużynę z Pustkowa-Osiedla ( ale to nie miejsce i czas na pucke 😉 ) 😀 Lecz los tak chciał, że wygrała Łososina :/ No cóż sport….

Natomiast nagrodę Fair Play otrzymał oddział z Łęgu Tarnowskiego, który przywiózł ze sobą swoich ultrasów 😀

W turnieju wystąpiły również reprezentacje z: Koszyc Wielkich, Łomnicy, Luszowic, , Gnojnika, Tarnowa – bł. Karolina, Tuchowa – św. Jakuba, Żyrakowa, Ciężkowic, Gromnika, Kamionki Wielkiej.

Z nieoficjalnego źródła wiem, iż walczące w tegorocznej edycji drużyny, jak i te, których zabrakło, już rozpoczęły okres przygotowawczy, wynajmują zagraniczny sztab trenerski do opracowania nowych taktyk na następną edycje imprezy. Nie wspominając już o modernizacji swoich obiektów oraz o rozesłaniu swoich Skautów po całej diecezji w celu wyszukania wzmocnień w swoich szeregach.

~Janko z Maślańca

 

 

KSM DT