KSM przy parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy ma przyjemność przedstawić Wam finałową odsłonę trylogii teatralnej, która przykuwa uwagę swoją wyjątkową fabułą. Operacja ta nie jest zwykłym spektaklem, to podróż przez dwa równoległe światy, dwie płaszczyzny czasowe, które splatają się w emocjonującą całość, ale o tym więcej powie nam sam autor i reżyser przedstawienia Maksymilian Czaja:

“Spektakl będzie odgrywał się na dwóch płaszczyznach. Można je rozdzielić na wątek przeszły i wątek teraźniejszy. Ten pierwszy będzie przedstawieniem historii z Księgi Hioba. Pokażemy najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z historii tego bohatera.
Wątek teraźniejszy z kolei będzie kontynuacją i jednocześnie zakończeniem wydarzeń, które miały miejsce w poprzednich częściach. Dotyczy on wydarzeń, które odbywają się w Piekle i Niebie, gdzie diabły i anioły są pewnego rodzaju agentami.
Operacja “Pactum” tak jak wszystkie nasze poprzednie spektakle to przede wszystkim ciekawa historia z odpowiednią dawką humoru i poważnych wątków. Każdy więc znajdzie tutaj coś dla siebie i gwarantujemy, że historia, którą mamy przygotowaną zaciekawi wszystkich, rozbawi a w odpowiednich momentach również i wzruszy.”

Trzeba dodać, że Operacja “Pactum” jest ostatnią częścią trwającej trylogii oraz jednocześnie ostatnią częścią ogółem. W związku z tym zalecamy by znać Operację “Exodus” i “Interitus”. Operacja “Pactum” jest bowiem ich bezpośrednią kontynuacją i zakończeniem. Natomiast jeśli chodzi o poprzednią trylogię to warto wiedzieć co się działo podczas Operacji “Boże Narodzenie”, “Wielkanoc” oraz “Duch”. Ich znajomość nie jest absolutnie konieczna, by zrozumieć, co się dzieje na scenie. Jednak na pewno pomoże dużo lepiej wczuć się w historię.

Wszystkie powyższe spektakle można obejrzeć na YouTubie oddziału KSMu z Dębicy, do którego link zamieszczamy poniżej:
https://www.youtube.com/@ksmdebicamiosierdzie5017

Zapraszamy do udziału w tej niezwykłej podróży przez czas i historię. Doświadczycie emocji, refleksji i wzruszeń – wszystko to podczas jednego niezapomnianego wieczoru.

Młodzież zagra dla Was w dniach ten finałowy spektakl 6 razy:
w sobotę 9 grudnia – o godzinie 16:00 i 19:00
w niedzielę 10 grudnia – o godzinie 19:00
w sobotę 16 grudnia – o godzinie 16:00
w niedzielę 17 grudnia – o godzinie 16:00 i 19:00

Bilety na spektakl można rezerwować poprzez formularz zgłoszeniowy, do którego link zamieszczamy poniżej:
https://forms.gle/gjzE5uBgC3zNrKEH7

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Krystian Czerwiec

KSM DT