12 września – Żabno

14 września – Marcinkowice

15 września – Wola Rzędzińska (par. Miłosierdzia Bożego)

Tradycyjnie we wrześniu Zarząd KSM DT spotyka się z oddziałami z całej diecezji, by wspólnie rozpocząć kolejny rok formacyjny. Tegoroczne Okręgowe Rady Kierownictw i Księży Asystentów odbyły się w 3 miejscach naszej diecezji – Żabnie, Marcinkowicach i Woli Rzędzińskiej.

Spotkaliśmy się z przedstawicielami 28 oddziałów, w tym z oddziałami świeżo reaktywowanymi – cieszymy się Wami! Byli z nami księża Asystenci, siostry zakonne, a nawet klerycy 🙂 Standardowo omówiliśmy plan bieżącego roku formacyjnego (plan dostępny tutaj) oraz główne inicjatywy z nim związane. Jedną z najważniejszych jest lutowy Zjazd Diecezjalny połączony z wyborami do Zarządu Diecezjalnego – komu mocniej bije serducho, gdy to czyta, powinien już przygotowywać swoje CV i opinię księdza Asystenta 😉 (…komu  jeszcze nie bije, powinien się przynajmniej zastanowić 😀 ).

W tym roku, w trakcie pracy w grupach, pytaliśmy Was też o Wasze opinie na temat formacji, promocji i głównych inicjatyw w KSM DT – wnioski te zebraliśmy i po omówieniu będziemy starać się wcielać w życie.

Radością są również dla nas zupełnie nowe oddziały, w parafiach, gdzie dotąd nie było KSM-u – WITAMY w progach naszego Stowarzyszenia i już otaczamy Was swoją modlitwą!!! 🙂

Oddziałom – Gospodarzom raz jeszcze serdecznie dziękujemy za gościnę, pyszne jedzonko i GOTOWOŚĆ służenia Bogu w drugim… KSM-owiczu 🙂

GOTÓW!

KSM DT