rajd10W dniach 19 – 21 maja 2017 roku miał miejsce XXII Rajd im. ks. Walentego Gadowskiego
w Beskidzie Sądeckim, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej. W tym czasie blisko 200 osób, podzielone na 11 drużyn zmagało się z wędrówką po górach. Każda grupa rozpoczynała swoją podróż z innego miejsca, by w sobotę wieczór spotkać się w Bazie Rajdu w Piwnicznej – Zdroju.

Jak co roku, w ten sobotni wieczór, młodzi mogli liczyć na wspólne ognisko, biesiadowanie oraz zabawę do późnych godzin wieczornych. W niedzielę zaś wszystkie drużyny stanęły do konkursu, w którym musiały się wykazać nie tylko znajomością życiorysu bł. Karoliny, czy wiedzą na temat Beskidu Sądeckiego, którą sprawdzali Ratownicy GOPR, ale także w ciekawy sposób zaprezentować swoją drużynę.

Stałym elementem Rajdu jest Msza Święta, po której tradycyjnie następuje ogłoszenie wyników. W tym roku najlepszymi okazali się młodzi z oddziału KSM Bochnia św. Jan. II oraz III miejsce wywalczyli sobie odpowiednio KSM Pustków-Osiedle oraz KSM Grybów. Za „Bożą i górską gotowość” doceniono drużynę z Mystkowa.

To, co zaskoczyło stałych gości Rajdu, to Puchar Zwycięzców, który od tego roku stał się pucharem przechodnim. Najlepsi mogą cieszyć się trofeum przez rok, zaś podczas następnego  Rajdu osobiście przekazują go kolejnym zwycięzcom.

Jako Organizatorzy już dziś zapraszamy wszystkich entuzjastów wycieczek górskich na XXIII Rajd im. ks. Walentego Gadowskiego w kolejnym 2018 roku! 🙂

KSM DT