Natalia Bania, Angelika Biernat, Krzysztof Kumięga, Kamila Mazurek, Katarzyna Sowa, Marcin Świądro, Patrycja Wigurska-Bąk- czy te nazwiska nie brzmią jakoś znajomo? Bo groźnie na pewno! Ci młodzi, zdeterminowani do działania ludzie to nowy skład Zarządu Diecezjalnego KSM . Silni w wierze, uparci w dążeniu do celu, wrażliwi na ludzką krzywdę… i można by tak wyliczać bez końca. To w ich rękach leżą teraz losy KSM Diecezji Tarnowskiej. A wszystko zaczęło się 26 lutego w Starym Sączu na Zjeździe Diecezjalnym…

Chłodny mroźny poranek. Godzina ósma. Wyruszamy wraz z księdzem asystentem. Nie bez mniejszych przeszkód docieramy na miejsce. Znajome twarze, te same uśmiechy, nowe znajomości, przelotne rozmowy. Prawie niezauważalny stres kandydatów i głosujących. Na sali pełno młodych patriotów, oddanych Bogu Druhen i Druhów oraz Księży Asystentów. Wszyscy aktywnie uczestniczą w życiu wspólnoty zarówno na szczeblu parafialnym jak i diecezjalnym. Chociaż sądząc po frekwencji z tym drugim trochę gorzej.
Msza Święta w kaplicy. Uroczyste przywitanie zacnych gości. Sprawozdania, absolutorium. Wreszcie upragniona chwila-głosowanie. Za oknem ujemna temperatura. Na sali żar emocji. Wszyscy kandydaci prezentują swoje doświadczenie, zainteresowania i osobowość. Na mównicy występują ponadprzeciętni ludzie, którzy swoją elokwencją wprawiliby w zakłopotanie niejednego erudytę. Niebywały talent? Delikatność i pracowitość, które mogą, demotywować? Tak! To cechy wrodzone każdego ksmowicza (czasem po prostu długo zajmuje ich odnalezienie w sobie:)

Po krótkiej przerwie, podczas której trwały obrady Komisji Skrutacyjnej i liczenie głosów nastąpiło ogłoszenie wyników. Wszyscy w napięciu oczekiwali na werdykt. Wszyscy, ale nie Lucyna, która ze stoickim spokojem przedstawiła jak się sprawy mają. W pierwszej turze głosowania szczęśliwie obdarowani kredytem zaufania głosujących zostali: Krzysztof Kumięga, Katarzyna Sowa i Marcin Świądro. Druga tura wyborów okazała się nie mniej, nie bardziej zaskakująca. Do składu Zarządu dołączyli kolejno: Kamila Mazurek, Patrycja Wigurska- Bąk, Natalia Bania, Angelika Biernat.

Swoim jestestwem skład Komisji Rewizyjnej na lata 2011-2013 uświetnią: Katarzyna Knapik, Agnieszka Szalecka i Ewelina Gancarz.

Pamiętajmy jednak, że Zarząd tworzą również księża: obecny Asystent KSM DT ks. Krzysztof Czech i jego (nie obecny na Zjeździe) zastępca- ks. Paweł Górski. Uwierzcie mi na słowo, że pod ich skrzydłami mądrości, Zarząd zdobędzie wiedzę i wsparcie potrzebne w formowaniu młodych dusz i umysłów. To oni ze swoją duszpasterską stanowczością pokażą młodym, że KSM to droga z pasją.

Po przedstawieniu wyników oraz gratulacjach udaliśmy się na stołówkę, by napić się upragnionej herbaty i kawy oraz spożyć smakowite drożdżówki. Po krótkiej przerwie wspólnie wysłuchaliśmy propozycji dla młodzieży, jakie przedstawił nam ks. Krzysztof Czech, ks. Tadeusz Sajdak (gospodarz naszego spotkania) oraz Krzysztof Kumięga ( wybitny strateg KSM DT).

Tak właśnie wśród pyłu emocji, wzajemnej serdeczności i zdrowej rywalizacji owego 26 dnia lutego został wybrany Zarząd Diecezjalny.

Wszystkim, którzy przybyli na Zjazd Diecezjalny serdecznie dziękuję.

 

Pamiętajmy, że razem tworzymy historię przyszłości!!!!

GOTÓW!!!!

Kamila Mazurek

par. św. Jana Nepomucena w Bochni

 

 

KSM DT