IMG_7368

„Beata colei che ha creduto” – „Błogosławiona, która uwierzyła” – pod takim hasłem zgromadzeni w Saluzzo ludzie z całego świata przeżywali kolejne Święto Życia – “Festa della Vita” – które przeszło już do historii. Wśród nich była również grupa młodzieży z parafii Zabawa, wraz ze swoim duszpasterzem Ks. Marcinem Minorczykiem która z wielkim uradowaniem w tym przedsięwzięciu uczestniczyła.

„Święto Życia to wspaniałe 4 dni, które bardzo mocno oddziałują na duszę każdego człowieka. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że mogliśmy tutaj przyjechać i wziąć w tym święcie swój udział” – mówią młodzi z Zabawy.

Podczas tych dni Pan Jezus pozwalał poznawać samego Siebie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy różańcowej, koronki do Bożego Miłosierdzia, świadectw życia osób z całego świata, a nade wszystko podczas Mszy świętej.

Festa della Vita zostało po raz pierwszy zorganizowane w 10. rocznicę założenia Wspólnoty Cenacolo. W tym roku wypadła już 30 rocznica. Dokładnie 16 lipca 1983 r. młoda zakonnica o imieniu Elwira poczuła pewien głos w swym sercu. Wiedziała, że to głos Boga, dlatego zaufała Mu i pozwoliła Mu się prowadzić. Tak Pan zaprowadził ją na wzgórze w Saluzzo, gdzie razem z kilkoma mężczyznami odbudowując opuszczony budynek, dała początek Wspólnocie Cenacolo. Dziś istnieje już około 60 takich domów na całym świecie.

Miłosierdzie Wszechmogącego Boga nie zna żadnych granic. Tak wielu członków Wspólnoty Cenacolo już je poznało oraz tak wielu nadal je poznaje. Pan Bóg ma też to Miłosierdzie dla Ciebie, dla mnie, dla nas. Trzeba tylko mu zaufać i dać się prowadzić – tak, jak zrobiła to Matka Elwira 30 lat temu.

Dziękujemy Wspólnocie Cenacolo z Poręby Radlnej za zaproszenie nas na wzgórze Saluzzo, gdzie we wspaniałej atmosferze miłości mogliśmy uczyć się także braterstwa – dodają młodzi z Zabawy.

KSM DT