IMG_053150 Krzyży ŚDM i wizerunków bł. Karoliny trafi do chorych, cierpiących i samotnych na terenie całej diecezji tarnowskiej. Zaniosą je osoby młode, czekające na Światowe Dni Młodzieży.

Chętni do włączenia się w akcję, w tym oddziały: KSM Bobowa, KSM Kamionka Wielka, KSM Nowy Sącz św. Kazimierz, KSM Zgórsko, KSM Bochnia św. Mikołaj, KSM Żyraków, KSM Grybów, KSM Limanowa, KSM Żabno, KSM Zbylitowska Góra, KSM Koszyce Wielkie, KSM Zabawa, oraz sam Zarząd KSM DT, przyjechali do Wał-Rudy, gdzie co miesiąc na Drodze Krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny gromadzi się kilka tysięcy osób. Przez najbliższe dwa tygodnie, ze specjalną misją proszenia o wsparcie modlitewne, młodzi będą odwiedzać hospicja, szpitale i Domy Pomocy Społecznej.
 
– Ruszamy dziś właśnie z tego miejsca, gdyż Zabawa jest naszym centrum duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, a bł. Karolina jest naszą patronką – tłumaczy ks. Paweł Górski, koordynator ŚDM w Diecezji Tarnowskiej. – Światowe Dni Młodzieży to nie tylko kwestia ludzi młodych, ale całego Kościoła. Młodzi tym gestem chcą powiedzieć wszystkim, że pokładają wielką ufność, wiarę w moc modlitwy ludzi szczególnie umiłowanych przez Chrystusa – dodaje.
 
Duchowa opieka nad dziełem ŚDM rozpoczęła się już ponad półtora roku temu. Dotychczas włączyło się w nią około 400 osób z Polski i z zagranicy, w tym Bp Tarnowski Andrzej Jeż oraz Bp Kielecki Jan Piotrowski.
 
– Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania. Liczyliśmy na dotarcie do 13-15 ośrodków w diecezji. Okazało się, że zainteresowanie inicjatywą jest o wiele większe. Jesteśmy dumni i cieszymy się, że młodzi ludzie z naszej diecezji chcą być apostołami Bożego Miłosierdzia. L4 jest kolejną i na pewno nie ostatnią akcją w ramach Krucjaty Modlitwy – mówi Anna Szczepanek, koordynatorka akcji Krucjata Modlitwy – GOTOWi na ŚDM.
 
Akcja odbyła się dzięki uprzejmości Kustosza Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie ks. Zbigniewa Szostaka.
 
Więcej informacji na temat Krucjaty Modlitwy – „GOTOWi na ŚDM” na stronie www.krucjatamodlitwy.pl
 
Tekst : Angelika Biernat
Fot. : Karol Gut
Więcej zdjęć na: fb.com/wolontariat.synaj

KSM DT