„KSM pomysł na życie? GOTÓW !”

 12 października 2012 r. –  dla większości  kolejny dzień  codziennego  życia i początek upragnionego weekendu, dla innych początek czegoś nowego, tajemniczego, a zarazem niesamowitego…

W dniach 12- 14 października odbyło się Szkolenie I stopnia KSM DT dla młodzieży należącej do Stowarzyszenia.  Miało ono  miejsce w malowniczej górskiej miejscowości położonej w Beskidzie Sądeckim tj.  Piwniczna-Zdrój.

Uczestnicy szkolenia przyjechali z różnych stron diecezji min.: z Bobowej, Bochni, Nowego Sącza, Żyrakowa, Radłowa ,Nowej Jastrząbki, Kamionki Wielkiej, Pustkowa Osiedle i Tuchowa.

Młodzi ludzie przyjeżdżając do Piwnicznej jeszcze  nie zdawali sobie sprawy z tego co ich spotka:)

Ponad 30-osobowa grupa przez 3 dni poznawała czym jest KSM, jaką ma strukturę, kto patronuje Stowarzyszeniu, a także poszerzała wiedze na temat kościelnych aktualiów i zapotrzebowania młodzieży na różne formy zrzeszania się.

Szkolenie miało na celu nie tylko przekazać podstawowe informacje i wartości, ale także zbudować wspólnotę chrześcijańską oraz przygotować do najważniejszego wydarzenia w życiu KSM-owicza – złożenia przyrzeczenia KSM w  Święto Chrystusa Króla.

Wspólna modlitwa, smaczne jedzenie przygotowane przez cudowne siostry zakonne, indywidualny wysiłek umysłowy, a także wspólne zabawy to tylko mała cząstka tego co się działo. Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała o niesamowitym spacerze po Piwnicznej Zdroju, który został spontanicznie zorganizowany w sobotę przez prowadzącą szkolenie Natalie Bania. Dzięki pomysłowości  tej nieprzeciętnej i wielkodusznej kobiety, uczestnicy  szkolenia mogli poczuć smak prawdziwych polskich gór  i przez prawie półtora godziny spacerować  po pięknym tajemniczym  szlaku.

Szkolenie zakończyło się w niedziele egzaminem sprawdzającym zdobytą wiedzę.

Mamy nadzieje, że pobyt na szkoleniu zaowocuje gotowością do podejmowania nowych działań w parafialnych oddziałach  KSM . Ufamy, że przybyło Wam dużo ciepłych wspomnień, poznaliście  wspaniałych ludzi , co daliście poznać po sobie w niedziele, kiedy nie chcieliście  odjeżdżać z Piwnicznej :)-to się ceni J

Pragnę podziękować organizatorom szkolenie  serdecznie dziękujemy  za przybycie, zaufanie i wspólnie spędzony czas.

No bo przecież nikt nie ma z nas tego, co mamy wspólnie razem.

GOTÓW !

Patrycja Wigurska-Bąk

KSM DT