Diecezjalne spotkanie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

 W sobotę 6 października 2012r. członkowie Akcji Katolickiej i młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji, spotkali się w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Było to historyczne spotkanie, ponieważ odbyło się po raz pierwszy we wspólnym gronie. Całość rozpoczęła Uroczysta Msza Święta, którą koncelebrowało wielu asystentów AK i KSM, a przewodniczył ks. Jan Bartoszka – diecezjalny asystent AK. Homilię wygłosił ks. prof. Ireneusz Stolarczyk- poprzedni opiekun diecezjalny AK.

Po Mszy św. kustosz Sanktuarium – ks. Zbigniew Szostak podziękował wszystkim Księżom  wręczając im pamiątkowe upominki, m.in. płytę zespołu młodzieżowego „Pod gruszą”, który zapewnił oprawę muzyczną Mszy św.

Następnie wszyscy udali się do Wał-Rudy, by wspólnie przejść szlakiem męczeństwa Błogosławionej Karoliny, rozważając stacje Drogi Krzyżowej oraz modląc się koronką do Bożego Miłosierdzia.

Po zakończonym nabożeństwie wszyscy uczestnicy sobotniego spotkania, wrócili do Zabawy, by tam rozpocząć wspólne biesiadowanie w tzw. „Stodole”. O dobrą zabawę i atmosferę zadbała młodzież z kilku oddziałów KSM-u oraz niezawodny asystent KSM – ks. Paweł Górski. Sobotnie spotkanie na pewno na długo zagości w serach uczestników. Przykładem są liczne uśmiechy na twarzach osób obecnych wtenczas w Zabawie.

Marcin Świądro

 

 

 

KSM DT