dsc_0079W dniach 17 – 19 grudnia do Centrum Formacji Misyjnej w Czchowie – Kozieńcu ponownie przyjechała prawie 40 osobowa grupa młodych ludzi z całej diecezji tarnowskiej, chcących kontynuować swą drogę do bycia animatorem młodzieży w ramach Młodzieżowej Szkoły Animatora.

Podczas trzydniowego zjazdu przyszli liderzy poznali kolejne ciekawe metody prowadzenia spotkań, które to będą mogli zastosować w swoich grupach parafialnych. Oprócz tego sztab MSA zadbał o to, by uczestnicy dowiedzieli się czegoś więcej strukturze Kościoła Katolickiego, a także by ugruntowali się w dobrze rozumianej idei patriotyzmu.

Tym razem gośćmi zjazdu byli pan Jakub Słowik – pracownik socjalny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie, a także pani Agnieszka Poliwka–Jeż – trenerka i animatorka kultury, wykładowca na PWSZ w Tarnowie oraz pan Patryk Ziaja dwukrotny półfinalista TLD. Wraz z nimi kandydaci na animatorów dowiedzieli się jak pozyskiwać fundusze, a także rozwijali swoje zdolności autoprezentacji, zarówno poprzez zdobytą wiedzę teoretyczną jak i ciekawe ćwiczenia praktyczne.

Ważne jest dla nas, że mogliśmy podczas naszego szkolenia określić przy pomocy ekspertów, co musimy jeszcze doskonalić w kwestii naszej autoprezentacji. Bardzo cenna jest również dla nas wiedza m.in. o tym jak powinniśmy prowadzić spotkanie, podczas którego wykorzystujemy film lub jakie możemy zastosować metody służące do wspólnego rozważania Pisma Świętego. Te informacje zapewne pozwolą nam urozmaicić spotkania, które będziemy prowadzić w naszych parafialnych grupach” – mówi Wojtek Radzik, uczestnik tegorocznej edycji.

Nie zabrakło również aspektów duchowych, bowiem podczas tego zjazdu młodzi ludzie szukali inspiracji w osobie bł. Karoliny, która była obecna przez cały ten czas pośród nich w swoich relikwiach.

Kolejny panel odbędzie się w lutym przyszłego roku i będzie miał charakter rekolekcyjny. Będzie to półmetek na drodze formacji młodych animatorów.

KSM DT