DSC00406 Tak po weekendzie 12 – 14 kwietnia w Piwnicznej Zdrój może powiedzieć 32 osoby. 29 z nich ukończyło Szkolenie Zastępowych. Podczas tego szkolenia zapoznali się oni z dokumentacją oddziału, z zadaniami członków kierownictwa oraz oczywiście  zastępowego, poznali metody prowadzenia grupy oraz sposoby współpracy z mediami. Wypracowali zasady motywowania współpracowników.

Kolejne 3 osoby ukończyły Szkolenie Kierownictw. Podczas gawęd w kameralnej atmosferze dowiedzieli się oni jak przygotowywać program formacyjny i pracy w KSMie oraz jak prowadzić narady. Weszli w tajniki prawa i ekonomii w oddziałach oraz odkryli sposoby pozyskiwania środków na działalność oddziałów.

Nie zabrakło także integracji. Rozpoczęliśmy  razem pyszną kolacją, a następnie pod czujnym i  dociekliwym okiem Ks. Pawła szukaliśmy zadań jakie są stawiane przed człowiekiem świeckim w Kościele rozważając Adhortacje Christifideles Laici. Następnie na zakończenie uczestniczyliśmy w Drodze Światła – radując się ze Zmartwychwstania Naszego Pana. W sobotę razem uczestniczyliśmy w spotkaniu z Gościem – Michałem Pawłowskim, który w bardzo interesujący sposób opowiedział o proaktywności oraz pokazał jak zarządzać własnym życiem i czasem.  Razem tez dowiedzieliśmy się jak wychowywać swoich następców w oddziałach. Nie mogłabym zapomnieć o kolejnych przepysznych posiłkach przygotowanych przez siostry 🙂 (Aż się chce śpiewać : “Chrum mniam mniam mniam mniam mniam mniam, chrum mniam mniam mniam mniam”)

Nie możemy nie dodać o czasie spędzonym już nie tylko w Sali wykładowej. W popołudniowej przerwie wyruszyliśmy by zdobyć Piwniczną. Jedni poszli w ścieżki leśne, inni na rynek, do sklepu. Grupka naszych mężczyzn w tym 2 panów z zarządu rozegrali towarzyskie spotkanie w piłkę nożną na Piwniczańskim Orliku (dziękujemy Siostrom za wypożyczenie sprzętu sportowego) z tamtejszymi sportowcami 😛 Wynik pozostawimy w tajemnicy, bo pamiętajmy – liczy się walka 😛 Wieczorem również nie zabrakło wiele radości i zaskakujących rzeczy podczas pogodnego wieczorku…… ale tego  nie będziemy opisywać – musicie przyjechać i zobaczyć jak wyglądają takie wieczorki na żywo – niezapomniane wrażenia.

Wszystkim za udział bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce!

KSM DT