img_78604 listopada Grupa Desantowa KSM DT tym razem wybrała się na spotkanie do szczególnie dla nas ważnej miejscowości….miejscowości w której żyła nasza Patronka- Błogosławiona Karolina.
Mowa oczywiście o Zabawie a dokładnie o młodzieży z Zabawy,  dla której Sztab Desantowy przygotował piątkowe spotkanie .

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą ,którą poprowadził opiekun oddziału KSM Zabawa-ks. Sebastian. W czasie spotkania nie zabrakło pracy w grupach w czasie której młodzi rozważali słowa Papieża Franciszka które wypowiedział w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie .
Po rozważaniu przemówienia każdy miał okazję wypowiedzieć się co najbardziej go poruszyło w słowach Papieża. Wspólnie doszliśmy do wniosków ,że każdy młody człowiek powinien zostawić swoją ciepłą kanapę i zacząć żyć oraz nie bać się ryzykować bo młodość przeżywa się tylko raz.Po pracy w grupach młodzi z Zabawy usłyszeli o zbliżających się inicjatywach ,które proponuje nasz KSM a także zostali zaproszeni do jeszcze większego zaangażowania w naszą wspólnotę.

Następnym punktem spotkania było piękne i poruszające świadectwo członka oddziału KSM Wojnicz – Kacpra , który opowiedział jak dużo dobrego w jego życie wniósł  KSM.  Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą za duszy naszych bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu  i Błogosławionej Karolinie , za to że tym razem mogliśmy gościć w tym szczególnym miejscu , podzielić się naszym świadectwem działalności i zaczerpnąć sił na dalszą drogę…

Dziękujemy ks. Sebastianowi  -Asystentowi oddziału KSM w Zabawie za otwartość  ,serdeczne przyjęcie nas oraz mocne zaangażowanie w czasie spotkania (zwłaszcza w czasie podsumowania pracy w grupach…^^)

Dziękujemy młodzieży z Zabawy za obecność, aktywność w czasie spotkania ale i możliwość wspólnej dyskusji na temat życia młodego człowieka.

Mamy nadzieję , że już niebawem ponownie się zobaczymy a Ty Błogosławiona Karolino wstawiaj się za nami i dodawaj nam sił.

KSM DT