To był maj… a może czerwiec! A nie! Sorry. Bardziej chyba sierpień… A może jednak… Dobra nie! Stop. W sumie to nieistotne, kiedy temat powstania redakcji KSM DT urodził się nam w głowach, prawda? Ważne, że oficjalnie możemy pełni dumy ogłosić… ZACZYNAMY!

Od dłuższego czasu puszczaliśmy sygnały, że coś się dzieje. W tym czasie zbieraliśmy ekipę, która podejmie się powierzonego im zadania i zasili skład redaktorów, którzy będą pisać dla Was. To były miesiące ciężkiej pracy, castingów, wyrzeczeń, potu, krwi, wielu łez… Tak naprawdę to nie. Wystarczyło ogłosić nabór i momentalnie zgłosiła się pokaźna grupa, która po prostym zadaniu castingowym, dołączyła do redakcji. Najwyższa pora chyba, żeby ich przedstawić, nie? No to wio! Oto i oni.

Eliza Krawczyk

Mam 20 lat. Od dwóch lat należę do oddziału KSM w Staszowie, w Diecezji Sandomierskiej, gdzie obecnie mieszkam. W 2018 roku przyczyniłam się do założenia oddziału KSM w pobliskim Połańcu, gdzie przez pół roku pełniłam funkcję Zastępcy Prezesa. Przyrzeczenie KSM złożyłam rok później, a w 2021 przyjęłam nominację zastępowego. W wolnych chwilach bardzo lubię pisać wiersze, grać na pianinie, a także tworzyć grafiki komputerowe. Kocham mówić ludziom o Bogu i Jego wielkiej miłości do każdego z nas. KSM DT poznałam, uczestnicząc w Miasteczku Modlitewnym w Zabawie i to właśnie tam na nowo odkryłam dobro, które daje Pan Bóg w Stowarzyszeniu. Na propozycję dołączenia do redakcji KSM DT odpowiadam GOTÓW i mam nadzieję, że to pozwoli mi oddać KSM-owi tej diecezji choć cząstkę tego dobra, którą od niego otrzymałam.

Monika Ludwin

Znajomi mówią na mnie Monia, mam 19 lat, studiuję filologię polską i od dziecka interesuję się pisaniem. W wolnych chwilach lubię tworzyć wiersze, rysować, czytać książki i zachwycać się światem stworzonym przez naszego Boga. Wywodzę się z Grupy Apostolskiej w Zalasowej, obecnie uczęszczam na KSM Akademicki w Krakowie. W redakcję diecezjalną postanowiłam się zaangażować, gdyż bardzo bliskie są mi ideały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a szczególnie osoba bł. Karoliny Kózki, którą szczerze pokochałam na Miasteczku Modlitewnym w Zabawie.

Krystian Czerwiec

Właśnie dołączyłem do redakcji KSM Diecezji Tarnowskiej. Wraz z innymi będę współpracował by zwiększyć naszą obecność w sieci. Poznajcie mnie nieco lepiej. Chodzę do klasy maturalnej o profilu technik ekonomista. Wolny czas przeznaczam głównie na pisanie, ale też na aktywność fizyczną. Uwielbiam biegać, mimo że innym wydaje się to nudne.

Magdalena Żelichowska

Na co dzień jestem studentką i KSM-owiczem na pełen etat. Pełnię funkcję Prezesa Zarządu KSM Diecezji Tarnowskiej. Lubię dbać o każdy najmniejszy szczegół, dlatego działanie w redakcji strony internetowej będzie dla mnie wspaniałą okazją do zatopienia się w świecie przecinków, literek i innych drobnych znaczków. Choć zwykle więcej myślę niż mówię, wierzę, że pisanie felietonów pozwoli mi podzielić się z Wami tym, co siedzi w mojej głowie i nie tylko. Zainteresowania mam rozległe – od muzyki, przez podróże, po skoki narciarskie. W życiu prowadzi mnie jedno krótkie słowo o wielkim znaczeniu: GOTÓW!

Tak prezentuje się skład naszej redakcji. No ale jak w każdej dobrze prosperującej grupie, potrzeba w niej liderów! Oczywiście i w naszej tacy się znajdują. W tym wypadku bardziej od lidera pasuje określenie Redaktor Naczelny! Brzmi dumnie, co nie? No ba! A takich mamy w naszych szeregach dwójkę! A są nimi…

Sylwia Płachcińska

W KSM-ie jestem od 2015 roku, przez ten czas pełniłam różne funkcje na szczeblu parafialnym i diecezjalnym. Obecnie posługuję jako Prezes mojego ukochanego oddziału Bochnia św. Jan, natomiast w Zarządzie Diecezjalnym jako Delegat na Krajową Radę KSM oraz Szef Sztabu Medialnego. Poza Stowarzyszeniem zajmuję się studiami oraz wprowadzaniem zamieszania do szeroko rozumianej sztuki: maluję, śpiewam, fotografuję… Na całe szczęście wszelkie talenty od Pana Boga mogę wykorzystywać na Jego chwałę! W Redakcji postaram się podzielić z Wami moim doświadczeniem pozyskanym w Sztabie przez tworzenie relacji z wydarzeń, a także w parafii, przez popełnianie artykułów do biuletynu informacyjnego. Służyć Bogu i Ojczyźnie – GOTÓW!

Maksymilian Czaja

W KSM-ie jestem stosunkowo krótko, bo od 2021 roku, ale niemalże od razu całkowicie zaangażowałem się w służbę na rzecz naszego Stowarzyszenia. Od dwóch lat jestem członkiem Sztabu Medialnego, a od kwietnia tego roku pełnię funkcję Zastępcy Przewodniczącego Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej. Poza KSM-em jestem pracownikiem MOPSu w Dębicy. Jest jednak coś, czym po prostu trzeba się pochwalić. Moja profesja słynie z tego “chwalenia się”… bo wiecie… jakby co, to jestem z wykształcenia prawnikiem. Hobbystycznie zajmuję się przede wszystkim szeroko rozumianą sztuką, tj. gram na perkusji, śpiewam, fotografuję, montuję filmy i robię grafiki komputerowe. Oprócz tego oczywiście piszę. Razem z moim oddziałem w Dębicy wystawiliśmy już 5 spektakli teatralnych, które napisałem i wyreżyserowałem. Wierzę, że moje doświadczenie uzyskane dzięki pracy w Sztabie i parafii przyczynią się do jak najlepszego funkcjonowania tejże redakcji. Gotów!

Oto cała nasza ekipa! Ta szóstka będzie dla Was pisać treści, które, mamy nadzieję, będziecie chętnie czytać. Będą tematy poważne, ważne jak i śmieszne – na rozluźnienie. Będą zapowiedzi czy relacje z wydarzeń diecezjalnych, ale i nie tylko! Przygotowaliśmy dla Was masę kontentu, który stopniowo będziemy wprowadzać i tworzyć. A wszystko to dla Was!

Co z tego wyjdzie? Jesteśmy przekonani, że samo dobro! Do następnego! GOTÓW!

Maksymilian Czaja

KSM DT