792345_502907443080974_1932716488_oRozpoczyna się właśnie druga sobota miesiąca… Większość studentów, uczniów właśnie przewraca się z boku na bok. Znaleźli się jednak w diecezji tarnowskiej tacy, którzy tego ranka nie wykorzystali na jakże ważny dla naszego życia sen, lecz poświęcili go na przyjazd do Nowego Sącza (niektórzy z różnymi „mokrymi” przygodami, inni… wcale nie spóźnieni – co tam, tylko studenckie 15 min). Co ich do tego skłoniło? Powodem był Zjazd Diecezjalny, który stanowi najwyższą władzą Stowarzyszenia w diecezji.

Spotkanie zaczęło się Mszą Świętą, podczas której Słowo Boże wygłosił asystent diecezjalny ks. Paweł Górski. Po przejściu na aulę, chwila organizacji, zapisów, zajmowania miejsc. I zaczęło się – zgromadzeni będą podejmować decyzje związane z losem KSM na najbliższe 2 lata, i nie tylko. Po wprowadzeniu sztandaru, głos został oddany gospodarzowi miejsca – dr Dariuszowi Woźniak. Następnie głos zabrał Krzysztof Kumięga,  który w kilku…. dłuższych zdaniach omówił nowe zasady funkcjonowania 1% podatku, a także zapoznał zgromadzonych z projektem uchwały o podziale stowarzyszenia na KSM i KSM-Junior (Kandydat). Po wybraniu  Komisji Skrutacyjnej w składzie : Lucyna Łabędź, Małgorzata Maćkowska, Paulina Niemiec, większością głosów w/w projekt został przyjęty.

Nadszedł kolejny ważny punkt programu. Pierwsza tura – wybór prezesa. Piątka najodważniejszych, zeszłorocznych członków Zarządu ubiegała się o funkcję głowy KSM DT. W tym roku sprawa „ nie była prosta”. Przedstawienie kolejnych kandydatów, dla większości znajomych już twarzy, było tylko formalnością, podczas której niektórzy „rozbawiali publikę”, inni postarzeli się o 50 lat, a reszta prezentowała się w sposób bardzo poważny (przynajmniej udawali). Kartki zostały rozdane, chwila niepewności… i…
Wyniki prezentowały się następująco :
Bania Natalia (44)
Wigurska-Bąk Patrycja (40)
Biernat Angelika (39)
Mazurek Kamila (36)
Świądro Marcin (36)

Z czego, jak wynika ze Statutu, z pierwszej trójki zostanie wyłoniony przez Bp Andrzeja Jeża Prezes KSM DT.
Przed następną turą zaprezentowali się kolejni kandydaci, wśród których pojawiły się mniej znane twarze ludzi chcących zrobić coś więcej w naszej diecezji. Wśród nich zaskoczeniem okazał się bardzo ciemny stój i niski tembr głosu (jak na kobietę) mówiący o „inteligentnej blondynce”, ale może nie rozwódźmy się nad tym dłużej. Po podliczeniu głosów zgromadzeni zostali poinformowani, iż w skład nowego Zarządu wchodzą :
Mazurek Kamila (59)
Szczepanek Anna (57)
Świądro Marcin (49)
Ćwik Paweł (42)

Niestety z mniejszą ilością głosów do Zarządu nie weszli : Rafał Plata (19) oraz Monika Owsianka (18).
Ku zdziwieniu większości zgromadzonych do żadnej z dotychczasowych tur swojej kandydatury nie zgłosił wieloletni przywódca KSM DT, zwany wśród nielicznych „starym wygą” – Krzysztof Kumięga. Jednak nie opuszcza on zupełnie struktur stowarzyszenia. Jego nazwisko pojawiło się w końcu na ekranie i co było do przewidzenia („sprawa była prosta”) zgromadził on największą liczbę głosów w wyborach do Komisji Rewizyjnej, zatem stał się jej przewodniczącym. Resztę członków KR Stanowią : Mazurek Iwona oraz Bułat Mateusz.
Po najbardziej emocjonującej części spotkania i wyłonieniu najważniejszej władzy na skale diecezjalną, w tym „babskiej trójki”, z której wyłoniony zostanie prezes, udaliśmy się do restauracji Żak. Tam przez kolejne godziny, mijające niczym sekundy, bawiliśmy się wspólne (co najlepiej zobrazuje film znajdujący się poniżej), aż do utraty tchu, kiedy prawie ostatkiem sił wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. W ten sposób I Bal KSM DT dobiegł końca….

Koniec odpoczynku, o którym na samym początku wspomniał ks. Paweł w swoim kazaniu, czas na działanie.
Najbliższy czas będzie dla KSM bardzo ważny i równie ciężki. Życzymy nowemu Zarządowi, aby oświecony światłem Ducha Świętego rozwijał nasze stowarzyszenie, cały czas nie zapominał o tym co najważniejsze – byciu gotowym do służby Bogu i Ojczyźnie.

 

GOTÓW !
Angelika Biernat

KSM DT