Wszyscy święci balują w niebie …

Wszyscy, ale nie ona. A już na pewno nie 12 marca br. , bo w tym czasie bł. Karolina z pewnością słuchała tego co na jej temat mają do powiedzenia zgromadzeni w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie: prelegenci oraz młodzież zrzeszona w różnych stowarzyszeniach, którym Ona patronuje.

Dnia 12 marca w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie Wydział Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie- już po raz drugi podjęli się zorganizowania i przeprowadzenia konferencji pt: „Z przeszłości w przyszłość. Bł. Karolina godna pożałowania, czy podziwu?”. Konferencja miała na celu ukazanie postaci Błogosławionej w świetle dzisiejszych czasów oraz ukazanie przesłania, jakie kieruje Patronka Młodzieży Polskiej do wszystkich młodych ludzi.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem o godzinie 11:00. Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą. Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz jak zwykle ze swoją pozytywną energią wygłosił do nas słowo wstępne. Nad przebiegiem spotkania czuwał nasz mentor i niekwestionowany organ sprawczy konferencji- ks. Paweł Górski. Kilka słów przekazali do nas również: ks. Jerzy Krzanowski, ks. Zbigniew Szostak, ks. Marcin Baran, ks. Zbigniew Kucharski, ks. Andrzej Augustyn, Józef Trytek, Tadeusz Kowal, Bogusław Świtała, Jadwiga Bieś, Kinga i Dominik Guzik. W konferencji udział wzięli również przedstawiciele młodzieży z całej diecezji.

W mojej pamięci (chyba nie tylko mojej) najbardziej utkwiła wypowiedź p. Tadeusza Kowala- emerytowanego nauczyciela, malarza i rzeźbiarza. P. Tadeusz przedstawił z ogromną ekspresją i zaangażowaniem życiorys Błogosławionej. Na końcu przebił wszystko. Sprawił, że nawet najbardziej zatwardziałym, zmiękły serca. Łza zakręciła się w oku. A to wszystko za sprawą bezbłędnego wykonania przejmującego utworu o śmierci bł. Karoliny. Wszechobecne milczenie, które w tym momencie ogarnęło salę było wymowne.

Wszystkim, którzy nie przyjechali na to spotkanie oświadczam, że stracili cenną lekcję. Chociaż, słowo konferencja brzmi monotonnie i górnolotnie-to jednak to spotkanie miało charakter emocjonalny. Uczucia prelegentów całkowicie przełożyły się na nastroje odbiorców. Nie było w tym jednak smutku. Wszyscy wyszli zadowoleni i utwierdzeni w przekonaniu, że BŁ. KAROLINA JEST GODNA PODZIWU!!!

Z tego miejsca pragnę również podziękować pięknym dziewczętom, które podczas przerwy osłodziły nam chwile skupienia 🙂

 

Kamila Mazurek

Sekretarz KSM DT

KSM DT