IMG_8432Na hali w Gromniku i Ciężkowicach odbył się już XVII Turniej Halowej Piłki Nożnej KSM DT. Gospodarze górą.

Rozgrywki sportowe organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej od kilku lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Średnio uczestniczy w nich około 250 osób. Tym razem nie mogło być inaczej.

W sobotę 11 marca rozegrano XVII turniej halówki. Rozgrywki grupowe toczyły się na dwóch halach – w Ciężkowicach oraz Gromniku. Z każdej z 4 grup dwie drużyny awansowały do fazy finałowej. W ten sposób o tytuł mistrza walczyły oddziały z Luszowic, Łomnicy Zdroju, Gromnika, Grybowa, Kamionki Wielkiej, Zbylitowskiej Góry, Ciężkowic oraz Marcinkowic.

W kolejnych 8 zaciętych meczach, z których wiele zakończyło się dopiero po dogrywce, bądź rzutach karnych wyłoniono zwycięzców – I miejsce w turnieju zdobyli reprezentanci oddziału KSM Gromnik, zaraz za nimi znaleźli się członkowie KSM Łomnicy Zdroju, natomiast najniższy stopień podium zajął KSM Ciężkowice.

Poza najważniejszym trofeum, do zdobycia były jeszcze: puchar za grę fair play, który trafił do KSM Tuchów, puchar dla najlepszych kibiców, który został wręczony Marcinkowicom, a także nagrody indywidualne – najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Tomasza Kielara ze zwycięskiej drużyny, a bramkarzem Pawła Włudykę z KSM Ciężkowice.

W rozgrywkach wystąpiły jeszcze reprezentacje oddziałów z Tarnowa, Łęgu Tarnowskiego, Bobowej, Wojnicza, Podegrodzia, Żabna, Rzuchowej, Pogórskiej Woli oraz Wadowic Górnych.

Angelika Biernat

KSM DT