Pragniemy stworzyć w Wał-Rudzie miejsce przyjazne wszystkim młodym i czcicielom bł. Karoliny Kózkówny. Miejsce, w którym będzie można uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach, szkoleniach, rekolekcjach. Wał-Ruda jest to cicha, spokojna okolica, która może posłużyć jako miejsce do osobistego wypoczynku, prywatnych rekolekcji, czasu na zadumę, medytację.

 

Dla nas – członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Wał-Ruda jest miejscem bliskim naszemu sercu. To właśnie tutaj urodziła się, mieszkała, ewangelizowała i zmarła męczeńską śmiercią patronka naszego Stowarzyszenia – bł. Karolina Kózkówna. Dlatego tak bardzo zależy nam, by Dom Rekolekcyjny został wyposażony w niezbędne narzędzia, by mógł być miejscem, gdzie każdy poczuje obecność błogosławionej.

 

Dom Rekolekcyjny bł. Karoliny Kózkówny składa się z 4 pokoi sypialnych wraz z łazienką, sali konferencyjnej oraz aneksu kuchennego. Docelowo ma to być miejsce przeznaczone dla małych grup (do 15 osób). Ogromną zaletą tego miejsca jest bliskość bł. Karoliny. Na wprost Domu Rekolekcyjnego znajduje się dom, w którym mieszkała bł. Karolina. Tam też znajduję się Kaplica z Najświętszym Sakramentem. Można również przejść Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny.

 

Do tej pory udało się wyremontować łazienki, odmalować pokoje, ułożyć nowe posadzki oraz zakupić sprzęt AGD do wyposażenia aneksu kuchennego (lodówka, kuchenka mikrofalowa, kuchenka gazowa, zlewozmywak). Te wszystkie prace, zrobione do tej pory są dziełem Sanktuarium bł. Karoliny
w Zabawie, sponsorów oraz czcicieli błogosławionej. Jednak do zrobienia jest jeszcze dużo. Obecnie zależy nam na tym, by zakupić nowe meble i łóżka do wyposażenia pokoi oraz niezbędne sprzęty do wyposażenia sali konferencyjnej (krzesła, rzutnik, ekran). Nie damy rady tego zrobić bez Państwa wsparcia finansowego. To niezbędne elementy, by każdy mógł się tam czuć komfortowo.

 

Będziemy niezwykle wdzięczni za wsparcie zbiórki na wyposażenie Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny Kózkówny w Wał-Rudzie.

 

Link do Zrzutki: https://zrzutka.pl/44rx2b

Z KSM-owskim GOTÓW!

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej

KSM DT