Stuosobowa delegacja KSM-owiczów Zawierza Stowarzyszenie Matce Bożej na Jasnej Górze

24 lut 2018 | Inne relacje, Relacje

Kiedy w 1938 roku młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej spotkali się na Jasnej Górze, by wspólnie oddać się opiece Matki Bożej Częstochowskiej, prawdopodobnie nikt wtedy nie przypuszczał, że po dokładnie 80 latach KSM stanie przed Obliczem Matki Bożej Częstochowskiej, by na służbę Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie odpowiedzieć „GOTÓW!”.

24 lutego 2018 roku to dzień, który dla młodych z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pozostanie w pamięci oraz sercu na wiele lat. To właśnie wtedy po raz kolejny, po blisko stu latach, młodzi spotkali się na Jasnej Górze, by uczestniczyć w Ogólnopolskim Zlocie KSM, którego zwieńczeniem było Uroczyste Zawierzenie Stowarzyszenia Matce Bożej Częstochowskiej.

My swoją pielgrzymkę rozpoczęliśmy od drogi krzyżowej po Jasnogórskich Wałach. Potem wspólnie z młodzieżą z całej Polski uczestniczyliśmy w pozostałych punktach programu.

Jasna Góra zgromadziła blisko 1300 członków Stowarzyszenia. To oni, podczas Apelu Jasnogórskiego w obecności swojej Mamy zadeklarowali, iż każdy z nich GOTÓW jest służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, odnawiając tym samym uroczyste przyrzeczenie KSM-owicza. Wśród nich nie zabrakło blisko stuosobowej pielgrzymki z Diecezji Tarnowskiej!

Jednym z punktów programu było również spotkanie przybyłych oddziałów KSM z całej Polski, podczas którego odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Tożsamość 1918-2018” ukazujący historię KSM-u w Polsce od czasu jego utworzenia w 1918-1919 roku, przez okres II wojny światowej oraz czasów komunistycznych.

To historyczne wydarzenie w znaczący sposób przyczyniło się do poczucia tożsamości młodych ludzi należących do Stowarzyszenia, którzy wierzą, że pod opieką Matki Bożej Królowej Polski będą mogli jeszcze lepiej przysłużyć się Bogu, Kościołowi i Polsce.

Gość Tarnowski

Galeria zdjęć

KSM DT