Obchody Święta Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24 lis 2018 | Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata relacje

Dzień przed Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata nie jest zwykłym dniem dla KSM-owicza. To właśnie wtedy wchodzimy głębiej w tajemnicę tego, co ma się wydarzyć nazajutrz. Wraz z Błogosławioną Karoliną przemierzając jej drogę męczeństwa wgłębiamy się w istotę bycia prawdziwym świadkiem Zmartwychwstałego Chrystusa i świadomego KSM-owicza. To bowiem, co wydarzy się dzień później na zawsze zmieni losy kilkudziesięciu młodych ludzi.

24 listopada spotkaliśmy się w Zabawie, u naszej patronki, bł. Karoliny, by wspólnie przygotować się do Święta Patronalnego. Oprócz drogi krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny, spowiedzi, wspólnej Eucharystii i Adoracji Najświętszego sakramentu, nie zabrakło także czasu na integrację i zabawę.

Natomiast 25 listopada, czyli Święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest najważniejszym, corocznym dniem w życiu KSM. Spotykamy się z Jezusem Chrystusem, Królem i uświadamiamy sobie naszą godność i tożsamość dzieci Bożych. Dla tych 34 osób, które składają przyrzeczenie, to dzień, w którym stają się pełnoprawnymi członkami Stowarzyszenia. Od tego dnia wymaga się od nich trochę więcej, ale przede wszystkim to oni wiedzą i czują, że od siebie samych powinni wymagać więcej. Po uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża w Tarnowskiej Katedrze udaliśmy się na Aulę Jana Pawła II, gdzie odbyły sie dalsze uroczystości.

GOTÓW!

Galeria zdjęć

KSM DT