Sztab Wzrastania z Patronami

Sztab Wzrastania z Patronami łączy ze sobą dwa – do niedawna działające odrębnie sztaby. Ma na celu budowę i rozwój wspólnoty diecezjalnej KSM, a także szerzenie kultu bł. Karoliny i Św. Stanisława Kostki. “Chcemy iść, jak szedł Stanisław i głosić mocą Karoliny, że Jezus Chrystus Królem jest, a my do Niego należymy”. Fragment tej piosenki najlepiej opisuje cel i sens działania sztabu. Chcemy wzrastać z naszymi Patronami i sprawić, aby Ci dwoje patronowie KSM-u stali się przyjaciółmi każdego młodego człowieka. 

Sztab ten tworzą ludzie, którzy na co dzień przepełnieni są radością, uśmiechem i satysfakcją z tworzenia wspólnoty KSM, a swoją energią potrafią zapalić do działania niejednego KSM-owicza!

Sztab realizuje swoje zadania poprzez organizację corocznych rekolekcji dla członków Stowarzyszenia, podczas których młodzi ludzie mogą spotkać się z Bogiem, drugim człowiekiem, poznać ludzi pełnych pasji, a także dzielić się radością chrześcijanina w tańcu czy uwielbieniu Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Sztab odpowiada również za organizację warsztatów tanecznych i fotograficznych – przestrzeni do ewangelizacji i rozwoju swoich pasji i talentów.

Jeśli szukasz miejsca, w którym chcesz wzrastać na wzór Patronów KSM, jeśli chcesz sprawić, by jak najwięcej młodych ludzi dostrzegło w Patronach osoby bliskie swojemu sercu, jeśli pragniesz budować i rozwijać diecezjalną wspólnotę KSM– Sztab Wzrastania z Patronami jest miejscem dla Ciebie!

Osoba z Zarządu

Mateusz Grych
Mateusz Grych
Członek Zarządu Diecezjalnego

Ksiądz asystent

ks. Piotr Ryndak

KSM Bochnia św. Jan

Członkowie sztabu

Marcin Gajewski

KSM Bochnia św. Jan

Zuzanna Ryncarz

KSM Zabawa

Aleksander Prokop

KSM Bobowa

Patryk Szczygieł

KSM Pustków-Osiedle

Jan Pulit

KSM Nowy Sącz JP II

KSM DT