Sztab Wzrastania z Patronami

Sztab Wzrastania z Patronami łączy ze sobą dwa – do niedawna działające odrębnie sztaby. Ma na celu budowę i rozwój wspólnoty diecezjalnej KSM, a także szerzenie kultu bł. Karoliny i Św. Stanisława Kostki. “Chcemy iść, jak szedł Stanisław i głosić mocą Karoliny, że Jezus Chrystus Królem jest, a my do Niego należymy”. Fragment tej piosenki najlepiej opisuje cel i sens działania sztabu. Chcemy wzrastać z naszymi Patronami i sprawić, aby Ci dwoje patronowie KSM-u stali się przyjaciółmi każdego młodego człowieka. 

Sztab ten tworzą ludzie, którzy na co dzień przepełnieni są radością, uśmiechem i satysfakcją z tworzenia wspólnoty KSM, a swoją energią potrafią zapalić do działania niejednego KSM-owicza!

Sztab realizuje swoje zadania poprzez organizację corocznych rekolekcji dla członków Stowarzyszenia, podczas których młodzi ludzie mogą spotkać się z Bogiem, drugim człowiekiem, poznać ludzi pełnych pasji, a także dzielić się radością chrześcijanina w tańcu czy uwielbieniu Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Sztab odpowiada również za organizację warsztatów tanecznych i fotograficznych – przestrzeni do ewangelizacji i rozwoju swoich pasji i talentów.

Jeśli szukasz miejsca, w którym chcesz wzrastać na wzór Patronów KSM, jeśli chcesz sprawić, by jak najwięcej młodych ludzi dostrzegło w Patronach osoby bliskie swojemu sercu, jeśli pragniesz budować i rozwijać diecezjalną wspólnotę KSM– Sztab Wzrastania z Patronami jest miejscem dla Ciebie!

Osoba z Zarządu

Ksiądz asystent

ks. Piotr Ryndak

KSM Bochnia św. Jan

Członkowie sztabu

Marcin Gajewski

KSM Bochnia św. Jan

Zuzanna Ryncarz

KSM Zabawa

Aleksander Prokop

KSM Bobowa

Patryk Szczygieł

KSM Pustków-Osiedle

Jan Pulit

KSM Nowy Sącz JP II

KSM DT