Na nowy rok formacyjny, gotów? GOTÓW!

21 wrz 2021Relacje

Trwali jednomyślnie

Hasło formacyjne na rok 2021/2022

Wrzesień to czas końca wakacji… To czas powrotu do szkół… To czas dla jednych upragniony, a dla drugich trochę mniej… Jest to też czas, w którym przygotowujemy się do wejścia w nowy rok formacyjny. I tym razem nie było inaczej.

 

Zarząd KSM Diecezji Tarnowskiej gościł w trzech parafiach naszej diecezji. Najpierw, 13 września pojechali do Dębicy do Parafii Miłosierdzia Bożego. Dwa dni później wybrali się do parafii Św. Mikołaja w Bochni aż w końcu 16 września zawitali na parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

 

Wszystkie te spotkania rozpoczęła wspólna Eucharystia, na której homilię wygłosił asystent diecezjalny KSM DT – ks. Marcin Baran. Po Mszy Świętej zarząd oraz przedstawiciele poszczególnych oddziałów KSM udali się na spotkanie, podczas którego zapoznali się z nowym zarządem oraz nowym hasłem roku formacyjnego. Zostali także zagłębieni w wydarzenia planowane na najbliższe miesiące. 

 

Trwali jednomyślnie” – tak brzmi hasło nowego roku formacyjnego, które będzie nam przyświecać przez następne miesiące będzie rozważać. Hasło to jest podwójnie istotne, gdy spojrzymy na to w jakich czasach aktualnie żyjemy. Więc w ślad apostołów trwajmy jednomyślnie w modlitwie i w jedności począwszy od oddziałów na parafiach na okręgach i diecezji kończąc. Trwajmy tak by czas pandemii nie był czasem straconym, tylko takim podczas którego jeszcze bardziej się ubogacimy i zacieśnimy relacje w oddziałach a przede wszystkim w okręgach.

KSM DT