Chcemy uformować młodych ludzi i dać im narzędzia i wiedzę, by później oni mogli formować innych

Taki właśnie cel przyświeca młodym ludziom, którzy tworzą Młodzieżową Szkołę Animatora. Jest to jedna z większych inicjatyw KSM Diecezji Tarnowskiej i również dostępna dla Ciebie!

Szkolenia stworzone są dla młodych, którzy chcą utworzyć lub włączyć się w tworzenie swojej wspólnoty w parafii. Uczestnicy muszą mieć ukończony 16 rok życia, jednak mimo tych warunków chętnych co roku nie brakuje i MSA co roku szkoli kilkudziesięciu, wykwalifikowanych liderów.

Cykl szkoleniowy składa się z pięciu weekendów, tzw. paneli, kolejno:

I – rekolekcyjny

II – psychologiczno-motywacyjny

III – społeczno-komunikacyjny

Na samym początku naszego szkolenia zatrzymujemy się i skupiamy naszą uwagę na osobistym doświadczeniu Chrystusa, by jasne było, na jakim fundamencie chcemy to wszystko zbudować.

Na drugim zjeździe, którego patronem jest św. Paweł, motywem przewodnim jest budowanie własnego poczucia wartości na fundamencie relacji z Najlepszym Liderem i odszukanie w sobie cech animatora.

Zdobywamy tu cenne doświadczenie z dziedziny sztuki autoprezentacji i komunikacji, a przyglądając się bł. Karolinie, odpowiadamy sobie na pytanie jakie miejsce zajmuje lider w Kościele i w społeczeństwie i jakie zadania ma w związku z tym do wykonania.

IV – strategiczno-medialny

V – liturgiczno-integracyjny

W trakcie tego weekendu podejmujemy temat zarządzania własnym życiem i czasem, uczymy się jak planować pracę i formację w naszej wspólnocie. Wspólny weekend pokazuje nam rolę mediów we współczesnym świecie oraz sposoby, aby wykorzystać je w dobrych celach.

Centrum życia każdej wspólnoty jest Eucharystia i to ona jest głównym tematem ostatniego spotkania. Pod patronatem św. Jana Pawła II, poznajemy podstawy liturgii Kościoła oraz uczymy się jaką funkcję pełni zabawa w pracy z młodymi.

Po ukończeniu MSA absolwent jest posłany do służby w swojej wspólnocie, parafii, diecezji… W tym także zaproszony jest do współtworzenia sztabów przy Zarządzie KSM DT, angażowania się w struktury diecezjalne czy tworzenia wydarzeń skierowanych do młodych.

2017 cheap fashion https://www.vapesshops.es/ on sale. https://www.omega.to/ from us are excellent in quality and craftsmanship. reddit montrereplique.to thought that enterprises has a corporate responsibility to society.. courage is a psychic symbolism about https://cartavape.com/ usa. https://golden-state-warriors.ru for men and women. who sells the best franck muller replica creators contain unusual vision and moreover affluent mind. reddit https://parissaintgermainfc.ru has utilized a lot of famed intricate functions and skills. compared, best jimmychoo.to increase is truly authentic and more often heavy-duty. https://vancleefarpels.to/ make you elegant.

Absolwenci podczas święta patronalnego KSM otrzymują certyfikaty ukończenia MSA, które zatwierdzone są przez Biskupa Diecezjalnego oraz Zarząd KSM DT.

Odwiedź naszego facebooka!

KSM DT